Sitemize Hoşgeldiniz

Güvenli Alışveriş

Miragunesenerjileri.com sitesi içerisindeki tüm sayfalar SSL Güvenlik Sertifikası ile korunmaktadır. Ayrıca yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Secure servisleri sayesinde güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

3D Secure Nedir?

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde, şifre ile kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.


Eviniz için sıcak su üretmenin uygun maliyetli bir yolu var. Güneş enerjili evsel sıcak su sistemleri olarakta adlandırılan güneş enerjili su ısıtıcıları bunun içindir. Herhangi bir iklim şartında kullanılabilirler ve kullandıkları yakıt güneş ışığıdır ve doğal olarak tamamen ücretsizdir.


GÜNEŞ ENERJİLİ SU ISITICILARI NASIL ÇALIŞIR?

Güneş enerjili su ısıtma sistemleri, güneş kollektörleri ve depolama tanklarından oluşur. İki tür güneş enerjili su ısıtma sistemi vardır: Aktif yani sirkülasyon pompaları olan Sistemler ve Pasif Sistemler.


Aktif Güneş Enerjisi Isıtma Sistemleri


İki tür aktif güneş enerjili su ısıtma sistemi vardır:


 • Doğrudan sirkülasyon sistemleri
  Pompalar, ev suyunu kollektörlerden dolaştırıp ısınmasını sağlar ve eve yönlendirir. Ilıman iklimlerde iyi çalışırlar.
 • Dolaylı sirkülasyon sistemleri
  Pompalar, kollektörler ve bir ısı eşanjörü aracılığıyla donmayan ısı transfer sıvısını dolaştırır. Bu işlem suyu ısıtır ve ısınan su eve verilir. Soğuk iklimlerde popülerdirler.

Pasif Güneş Enerjisi Isıtma Sistemleri


Pasif güneş enerjili su ısıtma sistemleri tipik olarak aktif sistemlerden daha ucuzdur, ancak genellikle o kadar verimli değildir. Bununla birlikte, pasif sistemler daha güvenilir olabilir ve daha uzun sürebilir. İki temel pasif sistem türü vardır:


 • Entegre kollektör / depolama sistemleri
  Bu sistemler en iyi çalıştığı yerler sıcaklıkların nadiren donma derecesinin altına düştüğü yerlerdir. Ayrıca, gündüz ve akşamları sıcak su ihtiyacı olan evlerde de iyi çalışırlar.
 • Termosifon sistemler
  Termosifonlu Sistemler, güneş enerjisi ile ısınan suyun soğuk su ile arasındaki yoğunluk farkından oluşmaktadır ve ısınan sıcak su sistemden akar. Kollektörler depoya sıcak su girecek şekilde depolama tankının altına monte edilir. Bu sistemler güvenilirdir.

DEPOLAMA TANKLARI VE GÜNEŞ KOLLEKTÖRLERİ

Güneş enerjili su ısıtıcılarının iyi yalıtımlı bir depolama tankı gerektirir. Güneş enerjisi depolama tankları, toplayıcıya ve kollektöre bağlı ilave bir giriş ve çıkışa sahiptir. İki tanklı sistemlerde güneş enerjili su ısıtıcı, geleneksel su ısıtıcıya girmeden önce suyu ısıtır. Tek tanklı sistemlerde, yedek ısıtıcı ve güneş enerjisi deposuyla birleştirilir.


Güneş enerjili su ısıtma sistemleri, bulutlu günler ve sıcak su ihtiyacının çok olduğu günler için yedekleme sistemine sahip olmalıdır. Yedekleme sistemi, termosifon sistemli çatı tankları gibi güneş kolektörünün bir parçası da olabilir. Bütünleşik bir kollektör depolama sistemi, güneş ısısını toplamanın yanı sıra, zaten sıcak suyu depoladığı  için, yedekleme için tanksız veya talep tipi bir su ısıtıcı ile birlikte satışı yapılabilir.


GÜNEŞ ENERJILI SU ISITICI SEÇME

Güneş enerjili su ısıtma sistemi satın almadan ve kurmadan önce, aşağıdakileri yapmak istersiniz:


 • Güneş enerjili su ısıtma sisteminin maliyetini ve enerji verimliliğini tahmin edin
 • Bulunduğunuz alanın güneş kaynağını değerlendirin
 • Hangi sisteme ihtiyacınız var ise doğru sistemi belirleyin
 • Ve ya tüm bunları sizin için yapan bizi hemen arayın.

GÜNEŞ ENERJİSİ SICAK SU SISTEMİNİN KURULMASI VE BAKIMI


Güneş enerjili su ısıtıcılarının doğru şekilde montajı birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörler arasında güneş kaynağı, iklim, yerel inşaat kuralları gereklilikleri ve güvenlik konuları; bu nedenle, kalifiye bir güneş enerjisi sistemleri uzmanının sisteminizi kurması en iyisidir.


Kurulumdan sonra, sisteminizin uygun şekilde bakımı düzgün çalışmasını sağlar. Pasif sistemler fazla bakım gerektirmez. Aktif sistemler için, bakım gereksinimlerini bizimle görüşerek sağlayabilirsiniz.Tesisat ve diğer geleneksel su ısıtma bileşenleri bakım gerektirir. Camların, yağmur suyunun doğal bir durulama sağlamadığı kuru iklimlerde temizlenmesi gerekebilir.


Güneş Enerjisi su ısıtma sistemleri düzenli bakımı her 3-5 yılda bir yapılmalıdır.


Etiket : kazan güneş enerjisi sistemi, gölbaşı güneş enerjisi, gölbaşı güneş enerji sistemi, çubuk güneş enerji sistemi, çubuk güneş enerjisi, çubuk basınçlı güneş enerjisi, sıcak su sistemi, köy sıcak su sistemi
Mira Solar Farkıyla
%100 Güvenli Alışveriş
Kredi Kartıyla Ödeme
Ürününüzü teslim alırken kredi kartı ile ödeme
kolaylığı sağlıyoruz
Kapıda Ödeme
Ürününüzü kapıda ödeme kolaylığı ile alabilirsiniz
İletişim
Demetevler Mahallesi 12. Cadde 21. Sokak 17/A (Cuma Pazarı Karşısı) Yenimahalle - Ankara
05073754380 Whatsapp
info@miragunesenerjileri.com
© 2017 - Tüm hakları www.miragunesenerjileri.com'a aittir

İrtibat : webtasarim74@gmail.com