Sitemize Hoşgeldiniz

Ankara Güneş Enerji Sistemleri

Hayatınızda güneşten ne kadar faydalanıyorsunuz ?

Türkiye’de gittikçe artan enerji talebi bireyleri ve şirketleri daha verimli, uygun maliyetli sistemlere yöneltmekte. En karanlık günlerde dahi Güneş tüm cömertliğiyle enerjisini dağıtıyor. Peki bu enerji hayatımızda ne kadar var? Günümüzde teknolojik imkanlar ile beraber gelişen güneş enerji sistemleri kullanımının kolaylığı ve sağladığı imkanlar gayet cezbedici. Güneş enerjisi ilk kez 1839 yılında keşfedilip ilk güneş enerji paneli 1878 yılında Agustin Moucot tarafından üretildi. Su ısıtma sistemleri için kullanılması ise ilk kez Newyork’ta 1920 yılında denendi. Zamanla sistemin değeri anlaşıldı ve gelişmeye başladı. Hiçbir zaman tükenmeyecek olan güneş enerjisi sonsuz bir kullanımın alanı sağlıyor. Bu yüzden günümüz teknolojisi de güneş enerjisine uygun olarak gelişiyor. Bu sistemin en büyük avantajı depolanmasının kolaylığı ve çok düşük maliyetleri. Diğer yandan güneş enerjisi kullanımı petrol, doğalgaz ve kömür gibi çevreye zarar vermiyor aksine çevreyle uyumlu olarak geleceğin enerji kaynaklarından biri olarak ön plana çıkıyor. Güneş enerjisi tam olarak kullanıma sunulduğu takdirde her dakika Güneşten gelen enerji ile tüm dünya bir gün boyunca elektrik ihtiyacını karşılayabilir.

Güneş Enerjisi Neler Sağlar?

Güneş enerji sistemleri enerji üretmek için solar enerji panelleri ile çalışır. Temelde bu paneller güneş enerjisini kendi hücrelerine alarak ışığı enerjiye çevirir. Panellere gelen güneş ışığı silikon madde sayesinde etkileşime girer. Kullandığımız pillerde de olan pozitif ve negatif katmanlar arasında oluşan voltaj, bir akım oluşturduğunda bu akım kablolar ile depolanır veya hemen kullanılır.

Güneşin enerjisinin kullanım alanı hayli geniştir. En yaygını olan çatılarımızda bulunan güneş enerji panelleri. Diğer yandan arabalarda hatta trafik ışıklarında dahi kullanılır. Ayrıca günümüzde artan yeni nesil ev araçlarındaki düşük enerji tüketimi sayesinde evinizi güneş enerjisi ile de aydınlatabilirsiniz. Eski tip güneş enerjili su ısıtma sistemleri yeni teknolojilerin gelişmesi ile önemi arttı. Güneş enerjisi insanlar tarafından keşfedildiğinden bu yana günlük hayat ve neredeyse tüm teknolojik araçlarda kullanılıyor. Haliyle artık tüm şehirlerde size güneş enerjisi sistemleri sunan şirketler bulabiliyorsunuz. Bunlardan biri Ankara’da bulunan Mira Güneş enerjileri firması Ankaralıları güneşin sonsuz enerjisinden faydalanmaya davet ediyor. Yeni nesil vakumlu Güneş enerji sistemleri ve -45 dereceye dayanıklı ürünleri ile Ankara’nın en güneşsiz günlerinde tercih edilme sebebi. Belki şu sıralar milyonlarca yıldır ışığını insanlıktan esirgemeyen güneşi fark etmenin en doğru zamanı.

Etiket : kazan güneş enerjisi sistemi, gölbaşı güneş enerjisi, gölbaşı güneş enerji sistemi, çubuk güneş enerji sistemi, çubuk güneş enerjisi, çubuk basınçlı güneş enerjisi, sıcak su sistemi, köy sıcak su sistemi
Mira Solar Farkıyla
%100 Güvenli Alışveriş
Kredi Kartıyla Ödeme
Ürününüzü teslim alırken kredi kartı ile ödeme
kolaylığı sağlıyoruz
Kapıda Ödeme
Ürününüzü kapıda ödeme kolaylığı ile alabilirsiniz
İletişim
Demetevler Mahallesi 12. Cadde 21. Sokak 17/A (Cuma Pazarı Karşısı) Yenimahalle - Ankara
05073754380 Whatsapp
info@miragunesenerjileri.com
© 2017 - Tüm hakları www.miragunesenerjileri.com'a aittir

İrtibat : webtasarim74@gmail.com